
Így ápold a kutyád
Fontos folyamatosan törődni a kutyád ápolásával, nem csak jobban érzi magát tőle, hanem segítesz az optimális kondíciója megtartásában is. További haszna még, hogy a rendszeres ápolás során annyira megismered a testét, hogy bármilyen esetleges egészségügyi problémát azonnal észreveszel rajta.
Már a legelejétől szoktasd hozzá a kutyádat a folyamathoz, hiszen ha picit idősebb korában kezdenéd el, előfordulhat, hogy nem lesz annyira együttműködő. Különösen a fültisztításhoz és körömvágáshoz érdemes mielőbb hozzászoktatni.
A kutyus bundája nagyon fontos terület, hiszen az állapota azonnali jelzést ad arról, hogy egészséges-e, valamint védi a fertőzésektől és a változatos időjárási viszonyoktól.
A kutyák többsége kétszer vedlik évente, általában tavasszal és ősszel, viszont ahhoz, hogy a felesleges szőrszálaktól, és kosztól megszabadítsd, ennél lényegesen gyakrabban kell ápolni a bundáját. Használj ehhez a folyamathoz puhasörtés kefét.
A bőre ápolásáért a legtöbbet egészséges táplálással tudsz tenni, szüksége van minőségi állati eredetű fehérjére, vitaminokra, ásványi anyagokra.
A körömápolásra érdemes nagyon odafigyelni, az a legjobb, ha először állatorvos segít benne, ugyanis ha rosszul csinálod, fájdalmas lehet.
A fürdetéssel kapcsolatban érdemes figyelembe venni, hogy a bőrén és szőrzetén olajok képződnek, amik segítenek megvédeni a fertőzésektől. Ezért nem javasolt túl gyakran fürdetni, hiszen ez esetben csökkenhet az olajok hatékonysága. Fontos, hogy speciális kutyasampont használj a művelethez mindig!
